Pudelist potti vol 2 ja vol 3

26 10 2010

Göteborgi orhideenäituselt tõin kaasa nii mõndagi, muu hulgas ka mõned pisikesed plasttopsikud noortaimedega Röllkelt. Sellised hobikasvatajale parajad, kus 3-4 taimehakatist sees. Teadagi on hulgi odavam ja orhideesid ei ole kunagi liiga palju.  Sestap valisin välja koguni viis erinevat: Angraecum sesquipedale, Phalaenopsis stuartiana, Phalaenopsis equestris, Aerangis mystacidii ja Sedirea japonica. Igaks juhuks sai istutamine vahetult peale Göteborgist saabumist ära tehtud ja fotosüüdistused jäid tegemata. Lühidalt niipalju, et laisa kastjana panin kõik taimed ühte suurde potti, et hoida niiskus ühtlasem. Substraadiks minu enda tehtud segu peentest koore- ja korgitükkidest, tükeldatud turbasamblast ja penoplastist. Nüüd on taimed juba kuu aega kasvanud-kosunud ja näevad täitsa elurõõmsad välja.

Röllke noortaimed

 

Samal ajal, kui ma Göteborgis orhidee- ja kultuurimuljeid ahmisin, jõudsid kohale ka USA-st Sam Tsui käest tellitud Paphiopedilumide flaskid: Wössner Bellarmi, acmodontum ja fairrieanum.

Paphiopedilum Wössner Bellarmi

“Traditsioonilisel” viisil istutamine nende taimede puhul ei õnnestunud: agar-agar oli nii kõva klimp, et seda oleks pidanud noaga lõikama ja taimede juured olid tugevasti läbi põimunud.

Wössner Bellarmi flaski pesu

Tuli meelde Harold Koopowitzi kirjeldus oma noortaimede istutamisest: agar-agar jääb taimede külge ja kaetakse substraadiga. Aja jooksul agar-agar laguneb. Kuna see oli ainumõeldav meetod, siis nii need taimed potti saidki.

Paphiopedilum acmodontom noortaimed agar-agaris

Poti põhja sai drenaaziks suuremad penoplasti tükid. Õnneks on seda materjali laialt käes, sees seda kasutatakse tihti õrnade asjade (nagu näiteks orhideed) pakkimisel.

Paphiopedilum acmodontum drenaaz

Sellise drenaazi puhul võib üsna kerge südamega ja juuri kahjustamata pisut vett potialusele jätta. Substraadi segasin ise peentest koore- ja korgitükkidest (ärge veinipudeli korke ära visake!), hakitud turbasamblast ja penoplasti tükkidest.

Paphiopedilum acmodontum substraat

 Pott peaks olema nii suur, et taimede ja poti vahele mahuks ka substraati lisada.

Paphiopedilum acmodontum istutamine

Nüüd jääb veel lisada nimesilt ja märkida istutamise kuupäev ning valmis ta ongi!

Paphiopedilum acmodontum istutatud

Esimesed flaskid istutasin umbes kuu aega tagasi ja mõnel taimel on juba uued lehekesed kasvanud. Potti ei julge igaks juhuks veel surkima minna, et mis sellest agar-agarist järgi on jäänud. Lõpetuseks üks ühispilt minu “lastetoast” serveerituna nagu parim nõukaaegne lõunasöök ajalehel.

Kõik noortaimed koos

Teine ja kolmas foto on Ave tehtud, ülejäänudega olen ise hakkama saanud.


Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: