Orhideenäitus Tallinna Botaanikaaias

10 03 2010

Alates 6. märtsist on Tallinna Botaanikaaias avatud igakevadine orhideenäitus. Hea meel, et botaanikaaed on läinud seda teed, et pigem vähem ja paremini. Pigem mõned huvitavad looduslikud liigid kui korrata supermarketite ja toidupoodide lilleleti valikut. Kuigi kuukingad on kaunid ja tänu pikale õitsemisajale auga teeninud kindla koha toalillede seas, on aeg viia teadvustamaks seda, et kuuking ei ole ainuke orhidee.

Lisaks orhideede imetlemisele botaanikaaia uutes kasvuhoonetes on võimalik endale ka mõni uus taim koju soetada. Valik erineb pisut tavapäraselt lillepoodides pakutavast. Lisaks kuukingadele on erinevaid nn kambria hübriidid (tegelikult siis erinevate oncidiumi alliansi perekondadevahelised hübriidid), cymbidiumi, cattleya, dendrobium nobile, paphiopedilumi ja vanda hübriidid. Tunduvad keerulised ja peened, kuid siiski sobivad kõik need kodus kasvatamiseks ning üsna vähese hoolega saab igaüks nendega hakkama.

Selle pildi on teinud Merle pisut enne müügisaali avamist. Allakirjutanu pildi keskel pisut vasakul mingit taime inspekteerimas.

Advertisements

Toimingud

Information

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s
%d bloggers like this: