Orhideede kastmine

30 01 2010

Tegelikult võiks see jutuke üsna olemata olla või siis sisaldada ainult ühte soovitust: andke oma orhideedele vett võimalikult sarnaselt looduslikule “kastmisele”.  Mis seal siis keerulist on? Ega ei olegi. Tuleb ainult teada, kui tihti, kui palju ja millise temperatuuriga vett taevast tuleb. Seega pange oma kodus kord päevas sadama troopiline vihm ning tekitage tuul, mis kuivatab lehtede vahele kogunenud vee enne, kui see jõuab tekitada mädanikku. Ilmselt ei ole see enamike inimeste kodudes reaalne…

Proovime siis teistmoodi. Kodus kasvavad orhideed enamasti potis, mõned ka ilma substraadita korviga klaasvaasis või ploki peale monteerituna. Peale hommikukohvi võtame orhideede kastmise ette. Esimesena lähevad vanni korvis kasvav Vanda denisoniana. Juured on juba hallid ja suisa nõuavad vett.

 Vannivesi on soe ja seda on täpselt niipalju, et ainult juured vette ulatuvad. Peale vanni on taim rõõmus ja roheline.

Siis on järg plokitaimede käes. Neid ootab soe dušš. Ikka jalatallast pealaeni.

Vahelduseks pilk orhideefoorumisse ja siis potitaimi värskendama. Kastekann on orhideede jaoks täpselt sama hea abivahend kui mistahes teise toalille jaoks. Ajapikku tekib kogemus hinnata kui palju tuleb kannu iga poti kohal kallutada, et piisav kogus vett kätte saada. Vahel on abi ka läbipaistvast potist ja daltonismi testist – see teeb algaja kastja elu näiteks kuukingadega päris lihtsaks. Mulle meeldib mõnda taime ka savipotis kasvatada – eriti neid, mis suured ja rasked. Siin tuleb appi vana hea “sõrm potti”-test.

Hea abivahend on ka pritsipudel, sest orhideejuured on epifüütidele omaselt kasvatamatud ja kipuvad vägisi potist välja ronima. Ainult substraadi kastmisest ei aita ja õhu käes kasvavaid juuri tuleks ka kastmiste vahepeal piserdada.

Saigi selleks korraks ring tehtud. Nüüd võiks ühe tassi teed võtta ja midagi hommikusöögiks hammustada.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: