Dendrobium kingianum

22 04 2009

 dendrobium kingianum

veel üks karme tingimusi armastav kaunitar. pärit austraalia idaosast, kus kasvab päikesele ja vihmale avatud kaljupaljandikel. oma looduslikus kasvukohas tuleb taluda pikki kuivaperioode, mida aitab üle elada lihavatesse vartesse kogutud vedelik. kasvuperioodil jagub nii vett kui toitained ning taim moodustab kiiresti suuri puhmaid. valged, roosad, lillakad või samades värvides erineva mustriga õied ilmuvad peale kasvuperioodi varre tipus asuvates õisikutes. kingianumi aastaring näeb siis põhjapoolkeral välja selline: varakevadel õied, siis kasvuperiood üsna rikkaliku kasvamise ja väetamisega, sügisel-talvel kuiv ja jahe puhkeperiood. puhkeperioodil võib jahedates tingimustes kastmise paariks kuuks täiesti ära unustada. soojas toas tasuks aeg-ajalt siiski vett anda.

minu kolm erivärvilist kingianumit elavad Coelogyne cristata naabruses, seega sobivalt karmides tingimustes. talvel ca 5 kraadi sooja ja 1-2 korda kuus kerget kastmist. niipalju lõunapäikest, kui eestimaal seda saada võib. selle eest on nad tänulikud õitsejad. vaevalt kahesentimeetrised õied täidavad oma lõhnaga terve toa.

peale õitsemist tuleb õisikuvarred ära lõigata ja vajadusel taime ümber istutada. substraat peaks olema üsna kore ja kahe kastmise vahel läbi kuivama. olen otsustanud sel aastal istutamise ette võtta. kui asi sinnamaale jõuab, siis loodetavasti tulevad siia ka pildid.

dendrobium kingianumi õied

seda teemat illustreerib roosade õitega taim. kaks ülejäänut on valged lillakasroosa mustriga.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: