Coelogyne cristata – lumekuninganna

21 04 2009

coelogyne-cristata

pildi on teinud merle

ma küll ei poolda rahvapäraste nimede kasutamist, kuid see on kindlasti üks, mille puhul tahaks teha erandi. põhjus muidugi see, et Coelogyne cristata eesti ristivanemad olid ilmselt väga pahas tujus, sest kuidas muidu saab millelegi nii võluvale panna nimeks HARJAKAS TORUKÄPP!  see kõlab nagu reklaam torumeestele mõeldud kuukirjast…

lumekuninganna õigustab oma nime sajakahekümneprotsendiliselt. kuigi ma ei ole veel näinud oma taime uppuvat õitesse, on isegi paari õisiku avanemine sündmus. nagu kaunitarile kohane, tuleb ilu nimel paljustki loobuda. näiteks soojast toast ja kuumast vannist. erinevalt orhidee võrdkujuks saanud kuukingast armastab maailma katuselt pärit kuninganna külma. kõigi mugavuste käes mõnuledes ei ole just palju lootust näha tema lumena valevaid õisi.

minu kuninganna kasvab kinnisel kütteta rõdul, kus on talvel ca 5 kraadi sooja. kastmisega peab sellisel temperatuuril olema üsna ettevaatlik ja ega taim puhkeperioodil palju vett ei vajagi, kuid ka päris läbi kuivada ei või. veebruaris-märtsis ilmuvad varremugula aluselt õisikuvarred, millel kuni kümme õit. väetamise suhtes ma eriti järjekindel ei ole, korra või kaks kuus kevadest sügiseni ja paar korda talve jooksul.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: